Biudžetinė įstaiga
Volungės g. 25, 63163 Alytus
Tel. (8 315) 76 590, (8 315) 76591
Juridinių asmenų registras
Kodas 191054959
2018 m. liepos mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Bir    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Bitininkystė Lietuvoje visais laikais buvo gana svarbus verslas, kur kas svarbesnis negu uogavimas, grybavimas ar net medžioklė. Pagal materialinę išraišką bitininkystė savo svarba Lietuvos kaimo kultūroje prilygo žvejybai. Nors Lietuvos klimatas bitininkavimui nėra labai palankus (trumpos vasaros, palyginti neilgas augalų vegetacijos periodas, dažnai pasitaikančios šaltos žiemos), tačiau šiuos trūkumus atsveria kiti bitininkavimui palankūs veiksniai: daug nektaro sukaupiančių medžių, gėlių, kitų daugiamečių ir vienmečių augalų įvairovė, gausus jų žydėjimas, vešlios pievos, taip pat tai, kad Lietuvoje nėra ekstremalių gamtos reiškinių. Be materialinės naudos, darbas su bitėmis, šių darbščių, solidarių ir paslaptingų vabzdžių gyvenimo stebėjimas lietuviams visada teikė dvasinį pasitenkinimą, buvo savotiška atgaiva ir pažinimo mokykla. Žmogaus bendravimas su bitėmis Lietuvoje sukūrė labai gražų bendruomeninį paprotį, vadinamą bičiulyste.

Alytaus lopšelio-darželio „Volungėlė“ pedagogai, siekdami skleisti etnines žinias kuo platesnei auditorijai 2017 metais pradėjo vykdyti projektą „Bičiulystė saldi kaip medus“. Projekto tikslas lopšelio-darželio bendruomenę įtraukti į praktinį bitininkystės kultūros Lietuvoje tyrinėjimą. Žinodami, kad nuo seno medus žmonėms buvo ir gyvybiškai svarbi maisto atsarga ir vaistas, vaškas – nepamainoma priemonė žmogaus buityje, pabandėme praktiškai išmokti amatų susijusių su bitininkystės produktų panaudojimu. Žiemą vyresnieji mokėsi lieti vaško žvakes, mažesnieji jas gamino iš vaško lakštų. Šį darbą atlikti padėjo Lazdijų krašto muziejaus darbuotojai. Net patys mažiausi vaikai savo rankomis tądien pasigamino po mažą vaško žvakelę. Vėliau vašką naudojome tradiciniu būdu margindami kiaušinukus Velykoms. Šį amatą išbandė 70 proc. lopšelį-darželį lankančių vaikų. Margučius margino ir įstaigos darbuotojai bei vaikų tėveliai. Prieš savaitę lopšelyje-darželyje svečiavosi Martinos tėtis. Jis bitininkas ir vaikams pristatė bitininko reikmenis, papasakojo kaip gyvena bitutės, nusakė šių mažų padarėlių didelius darbelius. Susitikimas su bitininku vaikams buvo labai įdomus. Juk ne kiekvienam tenka iš arti apžiūrėti bičių korius, bitininko kostiumą, dūminę, kaltą, šluotelę ir netgi pasimatuoti bitininko kepurę. O kur dar galimybė pamatyti lopšelio-darželio kieme tikrus avilius ir kūrybos laisvė juos dekoruojant.

Šiandien, bitutėms aktyviai nešant medų, mes surengėme projekto pavasarinio etapo baigiamąjį renginį, kurio metu išgirsite dainelių apie bites, galėsite trumpam pavirsti linksmomis bitutėmis besifotografuodami prie foto sienelės, turėsite galimybę nupiešti darbštuolę bitutę ant ilgiausio vaikų piešinėlio ir be abejonės paragauti įvairių meduolių, kuriuos iškepė vaikučių mamos ir senelės. Dėkojame visiems kepusiems pyragus, interaktyvioms grindims surinkome 351,15 Eur.  Prie projekto iniciatorės ikimokyklinio ugdymo auklėtojos Vitalijos Saltonienės prisidėjo daugybė bičiulių – vaikų, jų tėvelių, lopšelio-darželio darbuotojų. Tai dar vienas žingsnelis tvarios, besibičiuliaujančios ir viena kryptimi einančios bendruomenės link.

Alytaus lopšelio-darželio „Volungėlė“ informacija