MŪSŲ BENDRUOMENĖS TRADICIJOS​

 
Ikimokyklinio ugdymo įstaiga – tai gyvas organizmas nuolat besivystantis ir judantis pimyn. Vieni mažyliai nedrąsiai peržengia lopšelio-darželio slenkstį, kitiems jau laikas atsisveikinti su vaikyste. Tačiau vienas dalykas  tarp šių sienų išlieka ir nesikeičia – tai bendruomenės tradicijos. Jos kuriamos kasmet, kasdien ir kiekvienas mūsų aktyviai dalyvauja šiame procese. Kokios gi jos?

Rugsėjo 1 d. šventė. Lopšelio-darželio darbuotojai, vaikai, jų tėveliai, įstaigos svečiai renkasi kiemelyje. Tai tikra, nors ir nuolat besikeičianti, šeima: negausi, bet draugiška. Skamba muzika, aidi vaikų juokas, kai ką aplanko pirmosios pažintys…

 

IMG_8183

Diena be automobilio. Tai diena, kai laisvai važinėjame net automobilių aikštelėje. Visi galime pasipuikuoti turimomis gamtai draugiškomis transporto priemonėmis: paspirtukais, dviratukais, mašinytėmis…

Kalendorinės šventės. Kartu su Saule keliaujame laiko ratu, mokomės senovės žmonių darbų, spėjame orus, stebėdami gamtą. Kaskart sužinome ir pabandome nepažintus amatus, išmokstame naujų žaidimų, ratelių ir dainų. Žavimės kokie šaunūs buvo mūsų seneliai. Mykolinės, Vėlinės, Ožio diena, Adventas, Kalėdos, Trys karaliai, Grabnyčios, Šv. Agota, Užgavėnės, Gandrinės, Verbos, Vaikų Velykėlės, Jurginės, Sekminės ir daug kitų, kasmet vis kitokių.

Mykolinės.

IMG_8307

Ožio šventė.

 

 

 

1 (2)

Trys karaliai.

IMG_9325

Užgavėnės.

IMG_5037

40 paukščių diena.

IMG_0061

Verbos.

IMG_0119

Vaikų Velykėlės.

IMG_5353

Mažųjų atradėjų savaitė. Tai savaitė, kai lopšelyje-darželyje vyksta patys didžiausi atradimai, mokomės per savo asmeninę patirtį, kartu su auklėtojomis realiai bandome atlikti neįtikėtinus dalykus. Lankomės kaimyninėse grupėse, mokomės vieni iš kitų, keičiamės savo žiniomis.

IMG_9962

Lietuvos valstybės atkūrimo diena. Viskas aplink nusidažo trimis – mums visiems mieliausiomis spalvomis. Kuriame tą dieną tik jomis, mokomės pažinti savo valstybės simbolius, giedoti Lietuvos valstybės himną.

Lietuvos gynėjų diena. Dar nelabai suprantame kas atsitiko iš tiesų, bet gyvename mintimi, kad savo Tėvynę reikia ginti visomis savo mažomis jėgomis.

IMG_9390

Mamytės šventė. Labai maloni ir jaudinanti diena, kai bėgam apkabinti mamytes. Bet apkabiname stipriau nei įprastai…

IMG_0672

Mokslo metų pabaigos šventė. Tai diena, kai parodome tėveliams ko išmokome per ištisus metus. Šokame, dainuojame, deklamuojame. Net auklėtojos koncertuoja. O tėveliai mums stipriai ir garsiai ploja, didžiuojasi mumis.

Juosta apjuosusi visus